Varikosel Nedir, Nasıl Tedavi Edilir?

  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
(453 , 0 )
Yeni Yorum

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 ZiyaretçiÇevrimdışı
skirubo
HIZLI Oyuncu
HIZLI Oyuncu
158 Konu
158 Mesaj
0 Rep

1
Konu Tarihi: 06.07.2021 12:28
Varikosel Nedir?

Varikosel testisten (yumurta) kirli kanı uzaklaştıran toplardamarların normalden daha fazla genişlemesi sonucunda oluşan bir hastalıktır. Halk arasında yaygın olarak bilinen ve bacaklarda görülen anormal damar genişlemesi, varisi testislerde oluşan varikosele benzetebiliriz. Sonuçta testislerde biriken kirli kan ısı artışına ve bu kan kan içindeki atık ürünler testis fonksiyonlarında bozulmaya sebep olur. Sonuçta kasığa vuran ağrı veya rahatsızlık hissi, etkilenen testisin boyutlarında küçülme, yumuşama, sperm değerlerinde bozulma ve erkeklik hormonu düzeylerinde düşmeye sebep olabilir. Erişkin erkeklerde görülme sıklığı %11.7. Yani yaklaşık her 9 erkekten birinde varikosel saptanıyor. Sperm değerlerinde bozulma olan erkeklerin ise %25'inde sebep varikoseldir. Çocuk sahibi olamayan erkeklerin %40'ında, daha önce çocuğu olup da tekrar çocuğu olamayan erkeklerin de %80'inde sebep varikoseldir.

Varikosel Tedavisi Nasıl Yapılır?

Varikosel, maalesef ilaç ile tedavi edilebilecek bir hastalık değildir. Sperm değerlerinde bozulma olan hastalara mikroskobik varikoselektomi ameliyatı önerilir. Çocuk sahibi olamayan çiftlerin araştırılmasında sperm değerleri bozulmuş olanlarda yapılan varikoselektomi operasyonu doğal yollardan çocuk sahibi olma potansiyelini-şansını artırır. Varikoselektomi sonrası sperm değerlerinde düzelme ve sperm DNA hasarında iyileşme gözlenir.

Varikosel için şimdiye kadar tanımlanmış farklı ameliyat teknikleri olmasına rağmen başarısı en yüksek, komplikasyonu en düşük yöntem mikroskobik varikoselektomidir. Kasıktan yapılan yaklaşık 2cm'lik kesi ile testisten çıkan toplar damarlar ayrıştırılır ve bağlanır. Ameliyat sahasını daha detaylı görmemize yardımcı olan mikroskopların kullanılmasıyla ameliyat başarısı artmış ve komplikasyonları en aza inmektedir. Mikroskopik varikoselektomi ile testisi besleyen atar damarlar, sinirler ve testisten sıvı taşıyan lenf damarları korunur ve zarar görmez. Ameliyat küçük bir sahada yapılan ince el becerisi ve mikroskop tebrübesi gerektiren bir ameliyattır. Spinal (belden uyuşturma) veya genel anestezi altında ameliyat yapılır. Hastalar aynı gün akşamında veya ertesi gün taburcu edilir. Birkaç gün sonra hafif aktivitelere ve normal yaşantısına dönebilirler.

Anahtar Kelimeler
Varikosel Nedir, Nasıl Tedavi Edilir? indir, Varikosel Nedir, Nasıl Tedavi Edilir? Videosu, Varikosel Nedir, Nasıl Tedavi Edilir? online izle, Varikosel Nedir, Nasıl Tedavi Edilir? Bedava indir, Varikosel Nedir, Nasıl Tedavi Edilir? Yükle, Varikosel Nedir, Nasıl Tedavi Edilir? Hakkında, Varikosel Nedir, Nasıl Tedavi Edilir? nedir, Varikosel Nedir, Nasıl Tedavi Edilir? Free indir, Varikosel Nedir, Nasıl Tedavi Edilir? oyunu, Varikosel Nedir, Nasıl Tedavi Edilir? download, Varikosel Nedir, Nasıl Tedavi Edilir? Full indir, Varikosel Nedir, Nasıl Tedavi Edilir? Full izle, Varikosel Nedir, Nasıl Tedavi Edilir? Crack indir, Varikosel Nedir, Nasıl Tedavi Edilir? nasıl yapılır, Varikosel Nedir, Nasıl Tedavi Edilir? full oyna, Varikosel Nedir, Nasıl Tedavi Edilir? yamaları, Varikosel Nedir, Nasıl Tedavi Edilir? modları, Varikosel Nedir, Nasıl Tedavi Edilir? harita modu, Varikosel Nedir, Nasıl Tedavi Edilir? harita yaması, Varikosel Nedir, Nasıl Tedavi Edilir? araba modu, Varikosel Nedir, Nasıl Tedavi Edilir? araba yaması, Varikosel Nedir, Nasıl Tedavi Edilir? skin indir, Varikosel Nedir, Nasıl Tedavi Edilir? türkiye modu, Varikosel Nedir, Nasıl Tedavi Edilir? türkiye modu indir, Varikosel Nedir, Nasıl Tedavi Edilir? apk indir, Varikosel Nedir, Nasıl Tedavi Edilir? android apk indir, Varikosel Nedir, Nasıl Tedavi Edilir? para hileli apk indir, Varikosel Nedir, Nasıl Tedavi Edilir? hileli apk, Varikosel Nedir, Nasıl Tedavi Edilir? hileli apk indir, Varikosel Nedir, Nasıl Tedavi Edilir? psd indir, Varikosel Nedir, Nasıl Tedavi Edilir? psd download, Varikosel Nedir, Nasıl Tedavi Edilir? haber, Varikosel Nedir, Nasıl Tedavi Edilir? haber oku, Varikosel Nedir, Nasıl Tedavi Edilir? haber izle, Varikosel Nedir, Nasıl Tedavi Edilir? oyun haberleri, Varikosel Nedir, Nasıl Tedavi Edilir? oyun hakkında, Varikosel Nedir, Nasıl Tedavi Edilir? Varikosel Nedir, Nasıl Tedavi Edilir? otobüs modu indir, Varikosel Nedir, Nasıl Tedavi Edilir? otobüs yaması indir

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Alzheimer TMS Tedavisi Nedir? burcualtinsoy 0 3 14.04.2024 13:58
Son Yorum: burcualtinsoy
  Makine Emniyeti Yönetmeliği Nedir? burcualtinsoy 0 23 04.04.2024 15:48
Son Yorum: burcualtinsoy
  Ankara implant tedavi merkezi - Ankaradisklinik.com nullsix 0 20 03.04.2024 15:31
Son Yorum: nullsix
  TMS Tedavisi - Uzman Bilgiler ve Tedavi Rehberi fyztanitim 0 47 22.03.2024 16:23
Son Yorum: fyztanitim
  TMS Tedavisi Nedir? Nasıl Uygulanır? burcualtinsoy 0 36 21.03.2024 00:49
Son Yorum: burcualtinsoy

Varikosel Nedir, Nasıl Tedavi Edilir? konusu
Varikosel Nedir, Nasıl Tedavi Edilir? Konusunun Linki Direk Link
Varikosel Nedir, Nasıl Tedavi Edilir? Konusunun HTML Kodu HTML Link
Varikosel Nedir, Nasıl Tedavi Edilir? Konusu BBCode Linki BBCode Link
Varikosel Nedir, Nasıl Tedavi Edilir? Konusunu Paylaş Sosyal PaylaşSunucu Durumu
Sunucumuz Onlie Keyifli Forumlar !
Turkish Lang by MCTR | Powered by MyBB, © 2002-2024 Designed by ModernHoca