UETDS Nedir?

  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
(29 , 0 )
Yeni Yorum

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 ZiyaretçiÇevrimdışı
Tanitim2022
ACEMİ Oyuncu
ACEMİ Oyuncu
74 Konu
74 Mesaj
0 Rep

1
Konu Tarihi: 03.02.2024 16:42
UETDS Nedir?

UETDS Sistemi, ulaştırma sektöründeki gerçek ve tüzel kişilerin faaliyet verilerini saklayan, Bakanlık tarafından belirlenen bilgileri tutan ve gerektiğinde kamu kurumlarıyla paylaşım yapabilen bir sistemdir. Uetds-Sistemi.com ise A1, A2, B2, D2 veya K1, K3, C2, C3 yetki belgesi sahiplerinin Ulaştırma Bakanlığı'na veri iletmelerini hızlı ve ücretsiz bir şekilde gerçekleştiren bir modüldür.


UETDS Ne Zaman Başlayacak?

UETDS ne zaman başlayacak?, U-ETDS'nin (Ulaştırma Elektronik Takip ve Denetim Sistemi) yük bildirimleri zorunluluğu, son değişiklikle 1 Ocak 2024 tarihinden itibaren başlayacak. Sistem, 2019'dan beri aktif olarak kullanılmaktadır.


UETDS Ertelendi mi?

UETDS ertelendi mi? UETDS, Karayolları taşımacılığında eşya/tehlikeli madde yük bildirimleri için Ocak 2024'te başlamıştır. Tehlikeli madde ve normal yük taşıyan firmalar, bu tarihten itibaren UETDS bildirimleri yapmak zorundadır. Yolcu taşımacılığı için UETDS'ye bilgi gönderme zorunluluğu ise 30.06.2019 tarihinde başlamıştır. Başlangıçta 1.1.2023 tarihine planlanan UETDS sistemine veri girişi zorunluluğu, Karayolu Taşıma Yönetmeliği'nde yapılan değişiklikle ertelenmiştir.


UETDS Cezası Nedir?

UETDS cezası nedir? U-ETDS Yük Bildirimi yapmamak cezai yaptırıma sebep olur. Yanlış bilgi verme veya eksik bildirimde 5 uyarı puanı, hiç bildirimde ise 10 uyarı puanı verilir. Yetki belgesi vize tarihinde uyarı puanları dikkate alınarak kontrol edilir. Uyarı puanları sıfırlanmadan vize verilmez. Düzenli bildirim yapanların her 3 ayda bir 20 uyarı puanı silinir.


UETDS Sisteminin Avantajları ve Faydaları

UETDS Sisteminin Avantajları ve Faydaları: UETDS (Ulusal Elektronik Taşımacılık Belgeleme Sistemi), Türkiye'deki taşımacılık sektörünü düzenleyen bir sistemdir. Sürücülerin çalışma saatlerini takip ederek yorgunluk kaynaklı trafik kazalarını önlüyor ve araç bakımını sağlıyor. Elektronik ortamda taşıma faaliyetlerini izleme ve denetleme imkanı sunarak denetim kolaylığı sağlıyor. Hızlı işlemler, güvenilir belgeleme, trafik kurallarına uygunluk kontrolü, raporlama ve analiz imkanları ile sektöre katkıda bulunuyor. İşbirliği ve koordinasyonu güçlendirirken çevresel etkileri azaltarak sürdürülebilirlik hedeflerini destekler.

Kaynak: https://sites.google.com/view/uetds-nedir/

Anahtar Kelimeler
UETDS Nedir? indir, UETDS Nedir? Videosu, UETDS Nedir? online izle, UETDS Nedir? Bedava indir, UETDS Nedir? Yükle, UETDS Nedir? Hakkında, UETDS Nedir? nedir, UETDS Nedir? Free indir, UETDS Nedir? oyunu, UETDS Nedir? download, UETDS Nedir? Full indir, UETDS Nedir? Full izle, UETDS Nedir? Crack indir, UETDS Nedir? nasıl yapılır, UETDS Nedir? full oyna, UETDS Nedir? yamaları, UETDS Nedir? modları, UETDS Nedir? harita modu, UETDS Nedir? harita yaması, UETDS Nedir? araba modu, UETDS Nedir? araba yaması, UETDS Nedir? skin indir, UETDS Nedir? türkiye modu, UETDS Nedir? türkiye modu indir, UETDS Nedir? apk indir, UETDS Nedir? android apk indir, UETDS Nedir? para hileli apk indir, UETDS Nedir? hileli apk, UETDS Nedir? hileli apk indir, UETDS Nedir? psd indir, UETDS Nedir? psd download, UETDS Nedir? haber, UETDS Nedir? haber oku, UETDS Nedir? haber izle, UETDS Nedir? oyun haberleri, UETDS Nedir? oyun hakkında, UETDS Nedir? UETDS Nedir? otobüs modu indir, UETDS Nedir? otobüs yaması indir

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Ameliyatsız Diz Tedavisi Nedir? Nasıl Yapılır? burcualtinsoy 0 4 Bugün 01:10
Son Yorum: burcualtinsoy
  Ameliyatsız Kalça Tedavisi Nedir? Nasıl Yapılır? burcualtinsoy 0 4 Dün 23:34
Son Yorum: burcualtinsoy
  Delice Zeytinyağı nedir YigitAksu 0 20 09.02.2024 21:01
Son Yorum: YigitAksu
  SMA Nedir? nullsix 0 19 05.02.2024 21:37
Son Yorum: nullsix
  UETDS Nedir ? - UETDS Cezası Nedir? Tanitim2022 0 27 04.02.2024 13:21
Son Yorum: Tanitim2022

UETDS Nedir? konusu
UETDS Nedir? Konusunun Linki Direk Link
UETDS Nedir? Konusunun HTML Kodu HTML Link
UETDS Nedir? Konusu BBCode Linki BBCode Link
UETDS Nedir? Konusunu Paylaş Sosyal PaylaşSunucu Durumu
Sunucumuz Onlie Keyifli Forumlar !
Turkish Lang by MCTR | Powered by MyBB, © 2002-2024 Designed by ModernHoca