Sigara Kullananlar Neden Bırakamıyor?

  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
(82 , 0 )
Yeni Yorum

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 ZiyaretçiÇevrimdışı
Erenbor
HIZLI Oyuncu
HIZLI Oyuncu
144 Konu
144 Mesaj
0 Rep

1
Konu Tarihi: 06.11.2022 23:56
Sigara önemli bir bağımlılık ancak bir insanın sigaraya başlayabilmesi içinde bir takım olguların gerçekleşmesi gerekiyor. Sigara kullananlara baktığımızda genellikle stresin hayatlarında önemli bir yer teşkil ettiğini söylemek mümkün. Yani bu da bize gösteriyor ki stres ile sigara arasında çok önemli bir bağ var.
Sigara kullananlar bu sayede kendilerini rahatlamış hissettiklerini söylüyor olsalar da aslında sigara içtikçe stres daha fazla artıyor. Yani bu aslında bir döngü demek yerinde olacaktır. İnsan strese girdiğinde sigara içiyor ve çıktıktan sonra strese girmemek için tekrar sigaraya başvuruyorlar.
Sigaranın etkisi sadece stres konusunda değil. Özellikle el alışkanlığının da sigara kullanmada büyük bir öneme sahip olduğunu söyleyebiliyoruz. Yani bırakmaya çalışanların ihtiyaç duyduğu en büyük boşluk ellerine hakim olamamaktır. Sigara kullanan bir kişi bırakmayı düşündüğünde ilk olarak onun yerine neyi koyacağını bilememeleridir. Bu düşünce psikolojik olarak gerçekleşiyor çünkü sigarayı bıraktığınızda aslında onun yerine birşeyleri koymanız gerekmiyor. Yani elinizi sürekli ağzınıza götürmek gibi bir ihtiyacınız yok.
Sağlıklı bireyler için ise sigara kullanmamak çok önemli. Fakat insanların büyük bir bölümünün de sigara kullanıyor olması ister istemez onları pasif içici konumuna getiriyor.
Neden Ergenler Sigaraya Başlıyor?
Aslında işin tam olarak kırılma evresi ergenliktir. Ergenlik döneminde çocuk ailesinden, arkadaşlarından ya da derslerinden hak ettiği ilgi alakayı ve başarıyı yakalayamadığında kendini ispat etmek adına sigaraya sığınmaya çalışıyor. Ergenler için sigara büyümüş olmanın bir göstergesi.

Anahtar Kelimeler
Sigara Kullananlar Neden Bırakamıyor? indir, Sigara Kullananlar Neden Bırakamıyor? Videosu, Sigara Kullananlar Neden Bırakamıyor? online izle, Sigara Kullananlar Neden Bırakamıyor? Bedava indir, Sigara Kullananlar Neden Bırakamıyor? Yükle, Sigara Kullananlar Neden Bırakamıyor? Hakkında, Sigara Kullananlar Neden Bırakamıyor? nedir, Sigara Kullananlar Neden Bırakamıyor? Free indir, Sigara Kullananlar Neden Bırakamıyor? oyunu, Sigara Kullananlar Neden Bırakamıyor? download, Sigara Kullananlar Neden Bırakamıyor? Full indir, Sigara Kullananlar Neden Bırakamıyor? Full izle, Sigara Kullananlar Neden Bırakamıyor? Crack indir, Sigara Kullananlar Neden Bırakamıyor? nasıl yapılır, Sigara Kullananlar Neden Bırakamıyor? full oyna, Sigara Kullananlar Neden Bırakamıyor? yamaları, Sigara Kullananlar Neden Bırakamıyor? modları, Sigara Kullananlar Neden Bırakamıyor? harita modu, Sigara Kullananlar Neden Bırakamıyor? harita yaması, Sigara Kullananlar Neden Bırakamıyor? araba modu, Sigara Kullananlar Neden Bırakamıyor? araba yaması, Sigara Kullananlar Neden Bırakamıyor? skin indir, Sigara Kullananlar Neden Bırakamıyor? türkiye modu, Sigara Kullananlar Neden Bırakamıyor? türkiye modu indir, Sigara Kullananlar Neden Bırakamıyor? apk indir, Sigara Kullananlar Neden Bırakamıyor? android apk indir, Sigara Kullananlar Neden Bırakamıyor? para hileli apk indir, Sigara Kullananlar Neden Bırakamıyor? hileli apk, Sigara Kullananlar Neden Bırakamıyor? hileli apk indir, Sigara Kullananlar Neden Bırakamıyor? psd indir, Sigara Kullananlar Neden Bırakamıyor? psd download, Sigara Kullananlar Neden Bırakamıyor? haber, Sigara Kullananlar Neden Bırakamıyor? haber oku, Sigara Kullananlar Neden Bırakamıyor? haber izle, Sigara Kullananlar Neden Bırakamıyor? oyun haberleri, Sigara Kullananlar Neden Bırakamıyor? oyun hakkında, Sigara Kullananlar Neden Bırakamıyor? Sigara Kullananlar Neden Bırakamıyor? otobüs modu indir, Sigara Kullananlar Neden Bırakamıyor? otobüs yaması indir

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Toptancılar Neden Ucuza Satış Sağlar? Erenbor 0 50 13.11.2022 23:43
Son Yorum: Erenbor
  Puffbar Aromalı Elektronik Sigara Çeşitleri herseydenvar 0 57 15.10.2022 17:01
Son Yorum: herseydenvar
  Puffbar Elektronik Sigara Aromaları Nelerdir? herseydenvar 0 81 09.09.2022 00:40
Son Yorum: herseydenvar
  Türkiyede Sohbet Siteleri Neden Popüler ? fyztanitim 0 114 06.06.2022 11:44
Son Yorum: fyztanitim
  PVC Pencere Kullanımı Neden Önemlidir? herseydenvar 0 159 24.03.2022 18:12
Son Yorum: herseydenvar

Sigara Kullananlar Neden Bırakamıyor? konusu
Sigara Kullananlar Neden Bırakamıyor? Konusunun Linki Direk Link
Sigara Kullananlar Neden Bırakamıyor? Konusunun HTML Kodu HTML Link
Sigara Kullananlar Neden Bırakamıyor? Konusu BBCode Linki BBCode Link
Sigara Kullananlar Neden Bırakamıyor? Konusunu Paylaş Sosyal PaylaşSunucu Durumu
Sunucumuz Onlie Keyifli Forumlar !
Turkish Lang by MCTR | Powered by MyBB, © 2002-2022 Designed by ModernHoca