Savunma Sanayi Nedir

  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
(85 , 0 )
Yeni Yorum

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 ZiyaretçiÇevrimdışı
herseydenvar
HIZLI Oyuncu
HIZLI Oyuncu
108 Konu
108 Mesaj
0 Rep

1
Konu Tarihi: 01.04.2022 04:49
[Resim: pexels-photo-289831.jpeg?auto=compress&a...amp;w=1260]
Savunma sanayi en genel anlamıyla, ulusal bazda gereksinim duyulan tüm araç ve de gereçlerin üretimini sağlamaktır. Öyle ki her ülkenin devamlılığını sağlamak adına kendi sınırlarını koruması gerekir. Bu nedenle her ülkenin gündeminde savunma sanayi haberleri ve bu alanda meydana gelen gelişim ve değişiklikler büyük önem taşıyacaktır. Ülke sınırlarını korumak adına gerek insan gücünden oluşan bir ordu oluşturmak gerekse de ordunun savunmada kullanması için gerekli olan tüm araç gereçleri temin etmek gerekir. Üretilen araç gereçler yüksek özellikli olup, ülke savunmasında da işlevsel olmalıdır. Bu nedenle savunma sanayi üzerine çok önemli görev ve sorumluluklar düşmektedir.


Ülkemizde oldukça gelişen ve yenilenmiş teknolojik olanaklara uygun savunma araç gereçlerinin yapımını savunma sanayileri üstlenmektedir. Türk savunma sanayi ürünleri her geçen gün geliştirilerek, üretim sayısı da artmaktadır. Bilindiği gibi geçmiş dönemlerden bu yana ülkemizde savunmada ciddi anlamda değişimler yaşanmıştır. Mevcut durumun değerlendirilmesi yapıldığında ise gerek tank, silah, uçak gibi araç gereçlerin üretilmesinde gerekse de helikopter ve de insansız hava aracı gibi en temel savunma gereksiniminin olduğu ürünlerin üretiminde dışa bağımlılıktan kurtularak, yerli üretimde önemli gelişmelerin kaydedildiği açıkça görülecektir. Türk sanayi savunma ürünleri arasında ise kara platformları ve modernizasyonları, deniz ve hava platformları, topçular, roketler, füzeler, küçük silahlar, elektronik savaş sistemleri, sensörler ve yazılımlar bulunur. Söz konusu araç gereçler sürekli geliştirilerek, savunmaya destek sağlanmaktadır. Bu da ülkemizin ekonomik anlamda da daimi bir gelişme kaydettiğini göstergesi olmuştur.


Hemen her alanda kendisini her geçen gün daha da geliştiren ülkemiz savunma sanayisinin özellikle de havacılık ve uzay alanında da dışa bağımlılığından kurtulmuştur. Savunma sistemlerinin ülkeler gündeminde bu denli önemli yer kaplamasının asıl nedeni ise tüm dünya ülkelerinin güven ve de refah içerisinde yaşabilmelerini sağlıyor olmasıdır. Ülkemiz cumhuriyetin ilan edilmesinden sonra ekonomik olarak kendisini toparlamış ve ihtiyaç duyulan tüm araç ve gereçleri aktif olarak kendisi üretmeye başlamıştır. Bu da tüm dünya ülkeleri karşısında daha güçlü ve prestijli bir ülke olmamızı sağlayarak, dünyayı ilgilendiren olaylarda her daim söz sahibi olabilmemizin yolunu açmıştır.

Anahtar Kelimeler
Savunma Sanayi Nedir indir, Savunma Sanayi Nedir Videosu, Savunma Sanayi Nedir online izle, Savunma Sanayi Nedir Bedava indir, Savunma Sanayi Nedir Yükle, Savunma Sanayi Nedir Hakkında, Savunma Sanayi Nedir nedir, Savunma Sanayi Nedir Free indir, Savunma Sanayi Nedir oyunu, Savunma Sanayi Nedir download, Savunma Sanayi Nedir Full indir, Savunma Sanayi Nedir Full izle, Savunma Sanayi Nedir Crack indir, Savunma Sanayi Nedir nasıl yapılır, Savunma Sanayi Nedir full oyna, Savunma Sanayi Nedir yamaları, Savunma Sanayi Nedir modları, Savunma Sanayi Nedir harita modu, Savunma Sanayi Nedir harita yaması, Savunma Sanayi Nedir araba modu, Savunma Sanayi Nedir araba yaması, Savunma Sanayi Nedir skin indir, Savunma Sanayi Nedir türkiye modu, Savunma Sanayi Nedir türkiye modu indir, Savunma Sanayi Nedir apk indir, Savunma Sanayi Nedir android apk indir, Savunma Sanayi Nedir para hileli apk indir, Savunma Sanayi Nedir hileli apk, Savunma Sanayi Nedir hileli apk indir, Savunma Sanayi Nedir psd indir, Savunma Sanayi Nedir psd download, Savunma Sanayi Nedir haber, Savunma Sanayi Nedir haber oku, Savunma Sanayi Nedir haber izle, Savunma Sanayi Nedir oyun haberleri, Savunma Sanayi Nedir oyun hakkında, Savunma Sanayi Nedir Savunma Sanayi Nedir otobüs modu indir, Savunma Sanayi Nedir otobüs yaması indir

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Bal nedir? Faydaları nelerdir? fyztanitim 0 51 05.05.2022 16:44
Son Yorum: fyztanitim
  Kripto Para Nedir fairplayer 0 45 05.05.2022 01:58
Son Yorum: fairplayer
  Güzellik Salonu Yönetimi Nedir? burcualtinsoy 0 59 02.05.2022 23:36
Son Yorum: burcualtinsoy
  Yerli ve Milli Savunma Sporları BlueAjans 0 56 29.04.2022 13:27
Son Yorum: BlueAjans
  Türk Savunma Sanatları BlueAjans 0 44 29.04.2022 13:26
Son Yorum: BlueAjans

Savunma Sanayi Nedir konusu
Savunma Sanayi Nedir Konusunun Linki Direk Link
Savunma Sanayi Nedir Konusunun HTML Kodu HTML Link
Savunma Sanayi Nedir Konusu BBCode Linki BBCode Link
Savunma Sanayi Nedir Konusunu Paylaş Sosyal PaylaşSunucu Durumu
Sunucumuz Onlie Keyifli Forumlar !
Turkish Lang by MCTR | Powered by MyBB, © 2002-2022 Designed by ModernHoca