Renault ZOE en çok satan elektrikli otomobil

  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
(14 , 0 )
Yeni Yorum

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 ZiyaretçiÇevrimdışı
nullsix
AZİMLİ oyuncu
AZİMLİ Oyuncu
395 Konu
395 Mesaj
0 Rep

1
Konu Tarihi: 22.01.2023 22:29
Renault ZOE en çok satan elektrikli otomobil

[Resim: 065702_072646_alpgulan.jpg]

Gülan Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Alp Gülan, Otomobil Gazetesi'nin sorularını yanıtladı. Renault, Dacia, Nissan, FIAT, Peugeot, Citroen ve Opel bayilikleri bulunan Gülan otomomiv, 2022’de hedeflediği 10 bin adetlik satışı geçerek kendi rekorunu kırdı.

ZOE BAYAĞI BAŞARILI BİR ARAÇ OLDU

Çok kolay değil, hala toplum daha tam adapte olamadı. O yüzden ilk başta elektrikli araba ailenin ikinci arabası olarak başlamıştı. Şimdi yavaş yavaş kapalı garajı olan, müstakil evi olanlar yani akşam evine geldiğinde şarj yapanlar için çok iyi bir alternatif. Ama işte birkaç sene sonra kurtulacak evin ikinci arabası olmaktan. O yüzden geçiş umduğumuzdan hızlı da olabilir, ikinci eldeki piyasaları da oluşmaya başladı yani ikinci el elektrikli araçlar da alınıp satılıyor. İlk gelenlerinden biri Renault’un Zoe’sidir, Zoe bayağı başarılı bir araç oldu.

RENAULT ZOE EN ÇOK SATAN ELEKTRİKLİ OTOMOBİL

+Şu anda en çok satan da Renault Zoe sanırım.

-En çok o sattı, ben de Citroen C4 var elektrikli. Onu deniyorum şu aralar. O da güzel. Opel’in Mokka’sı çok güzel, Peugeot’un 2008’i güzel. Nissan’ın e-Power’ları çok ses getirdi.

+E-Power anlatılması gereken bir teknoloji aslında, tam hibrit değil ama şarj edilen bir sistem. Satışları nasıl gidiyor?

-Satışları çok iyi gidiyor. Eskiden hibrit araçlarda araba hem elektrikli hem içten yanmalı motordan bir o bir o devreye giriyordu. Şimdi yeni sistemde sadece elektrikli, aktarım organlarına sadece elektrikli motordan gidiyor. Elektrikli motorun şarjının azaldığı yerlerde içten yanmalı motor devreye giriyor. Aslında Avrupa’da birçok yerde aktarma organlarına elektrikli gittiği için o arabalar tam elektrikli de kabul edilmeye başlandı ama maliyet sisteminde Türkiye’de o şekilde kabul görmedi. Bence çok başarılı, 1100-1150 kilometre yapabiliyor. Çok sessiz, torku çok yüksek yani içten yanmalı motorlarda hissedilen güç kayıpları olmuyor.

Anahtar Kelimeler
Renault ZOE en çok satan elektrikli otomobil indir, Renault ZOE en çok satan elektrikli otomobil Videosu, Renault ZOE en çok satan elektrikli otomobil online izle, Renault ZOE en çok satan elektrikli otomobil Bedava indir, Renault ZOE en çok satan elektrikli otomobil Yükle, Renault ZOE en çok satan elektrikli otomobil Hakkında, Renault ZOE en çok satan elektrikli otomobil nedir, Renault ZOE en çok satan elektrikli otomobil Free indir, Renault ZOE en çok satan elektrikli otomobil oyunu, Renault ZOE en çok satan elektrikli otomobil download, Renault ZOE en çok satan elektrikli otomobil Full indir, Renault ZOE en çok satan elektrikli otomobil Full izle, Renault ZOE en çok satan elektrikli otomobil Crack indir, Renault ZOE en çok satan elektrikli otomobil nasıl yapılır, Renault ZOE en çok satan elektrikli otomobil full oyna, Renault ZOE en çok satan elektrikli otomobil yamaları, Renault ZOE en çok satan elektrikli otomobil modları, Renault ZOE en çok satan elektrikli otomobil harita modu, Renault ZOE en çok satan elektrikli otomobil harita yaması, Renault ZOE en çok satan elektrikli otomobil araba modu, Renault ZOE en çok satan elektrikli otomobil araba yaması, Renault ZOE en çok satan elektrikli otomobil skin indir, Renault ZOE en çok satan elektrikli otomobil türkiye modu, Renault ZOE en çok satan elektrikli otomobil türkiye modu indir, Renault ZOE en çok satan elektrikli otomobil apk indir, Renault ZOE en çok satan elektrikli otomobil android apk indir, Renault ZOE en çok satan elektrikli otomobil para hileli apk indir, Renault ZOE en çok satan elektrikli otomobil hileli apk, Renault ZOE en çok satan elektrikli otomobil hileli apk indir, Renault ZOE en çok satan elektrikli otomobil psd indir, Renault ZOE en çok satan elektrikli otomobil psd download, Renault ZOE en çok satan elektrikli otomobil haber, Renault ZOE en çok satan elektrikli otomobil haber oku, Renault ZOE en çok satan elektrikli otomobil haber izle, Renault ZOE en çok satan elektrikli otomobil oyun haberleri, Renault ZOE en çok satan elektrikli otomobil oyun hakkında, Renault ZOE en çok satan elektrikli otomobil Renault ZOE en çok satan elektrikli otomobil otobüs modu indir, Renault ZOE en çok satan elektrikli otomobil otobüs yaması indir

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Otomobil Yedek Parça Mağazası burcualtinsoy 0 53 13.11.2022 00:16
Son Yorum: burcualtinsoy
  Zemin Temizleme Makinesi Satan Firmalar burcualtinsoy 0 70 24.10.2022 20:57
Son Yorum: burcualtinsoy
  Elektrikli Süpürge Batarya Tamiri Hizmetleri burcualtinsoy 0 192 05.03.2022 21:56
Son Yorum: burcualtinsoy

Renault ZOE en çok satan elektrikli otomobil konusu
Renault ZOE en çok satan elektrikli otomobil Konusunun Linki Direk Link
Renault ZOE en çok satan elektrikli otomobil Konusunun HTML Kodu HTML Link
Renault ZOE en çok satan elektrikli otomobil Konusu BBCode Linki BBCode Link
Renault ZOE en çok satan elektrikli otomobil Konusunu Paylaş Sosyal PaylaşSunucu Durumu
Sunucumuz Onlie Keyifli Forumlar !
Turkish Lang by MCTR | Powered by MyBB, © 2002-2023 Designed by ModernHoca