Mesleki Yeterlilik Belgesi Nedir?

  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
(370 , 0 )
Yeni Yorum

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 ZiyaretçiÇevrimdışı
skirubo
HIZLI Oyuncu
HIZLI Oyuncu
158 Konu
158 Mesaj
0 Rep

1
Konu Tarihi: 01.09.2021 14:10
Mesleki Yeterlilik Belgesi Nedir?

Mesleki Yeterlilik Belgesi, ulusal meslek standartlarının oluşturulduğu, mesleki ve teknik eğitim programlarının bu standartlara göre düzenlendiği, işgücünün mesleki yeterliliğinin yetkili olmuş ve Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından yetkilendirilmiş kuruluşlarca ölçme ve değerlendirme merkezlerinde yapılan teorik ve uygulamalı sınavlar sonucunda belgelendirildiği, alınan belgelerin ulusal ve uluslararası düzeyde geçerliliğinin sağlandığı, hayat boyu öğrenmenin desteklendiği, örgün eğitim almadan mesleği öğrenen kişilere becerilerini belgelendirme imkanının verildiği ve iş dünyası temsilcilerinin sürece ilişkin tüm kararlara aktif olarak katıldığı, kalite güvencesinin sağlandığı, adil, şeffaf ve güvenilir bir sistemdir.


Mesleki yeterlilik belgesine sahip olabilmek için almış olduğunuz teorik ve uygulamalı eğitimlerin sonucunda, belge sahibi olmanız için MYK tarafından düzenlenen sınavlara giriş yapmanız ve başarılı olmanız gerekmektedir. Eğitimini almış olduğunuz mesleğin MYK Sınav Sonuçları, MYK'nın web portalı üzerinden T.C. kimlik numaranız, ad, soy ad ve doğum tarihi bilgilerinizi girmenizin ardından karşınıza açılan pencerede öğrenilmektedir.


Ustalık Belgesi

Çeşitli meslek gruplarında çalışabilmek için veya iş yeri açabilmeniz için kalfalık ve ardından ustalık belgesi sahibi olmanız gerekmektedir. "Ustalık belgesi nasıl alınır?" yazımızdan ustalık belgesini almak için detaylı bilgilere kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Ustalık belgesi almanız için iki yöntem bulunmaktadır. Bunlardan birisi mesleki eğitim merkezlerinde alınan eğitimle birlikte eğitim sonucunda sınava girerek ya da hali hazırda çalışmakta olduğunuz mesleğin SGK kayıtlarını ibraz etmeniz durumunda yalnızca sınava girerek, başarılı bir sonuç almanız durumunda kolaylıkla ustalık belgesi sahibi olabilirsiniz.

Anahtar Kelimeler
Mesleki Yeterlilik Belgesi Nedir? indir, Mesleki Yeterlilik Belgesi Nedir? Videosu, Mesleki Yeterlilik Belgesi Nedir? online izle, Mesleki Yeterlilik Belgesi Nedir? Bedava indir, Mesleki Yeterlilik Belgesi Nedir? Yükle, Mesleki Yeterlilik Belgesi Nedir? Hakkında, Mesleki Yeterlilik Belgesi Nedir? nedir, Mesleki Yeterlilik Belgesi Nedir? Free indir, Mesleki Yeterlilik Belgesi Nedir? oyunu, Mesleki Yeterlilik Belgesi Nedir? download, Mesleki Yeterlilik Belgesi Nedir? Full indir, Mesleki Yeterlilik Belgesi Nedir? Full izle, Mesleki Yeterlilik Belgesi Nedir? Crack indir, Mesleki Yeterlilik Belgesi Nedir? nasıl yapılır, Mesleki Yeterlilik Belgesi Nedir? full oyna, Mesleki Yeterlilik Belgesi Nedir? yamaları, Mesleki Yeterlilik Belgesi Nedir? modları, Mesleki Yeterlilik Belgesi Nedir? harita modu, Mesleki Yeterlilik Belgesi Nedir? harita yaması, Mesleki Yeterlilik Belgesi Nedir? araba modu, Mesleki Yeterlilik Belgesi Nedir? araba yaması, Mesleki Yeterlilik Belgesi Nedir? skin indir, Mesleki Yeterlilik Belgesi Nedir? türkiye modu, Mesleki Yeterlilik Belgesi Nedir? türkiye modu indir, Mesleki Yeterlilik Belgesi Nedir? apk indir, Mesleki Yeterlilik Belgesi Nedir? android apk indir, Mesleki Yeterlilik Belgesi Nedir? para hileli apk indir, Mesleki Yeterlilik Belgesi Nedir? hileli apk, Mesleki Yeterlilik Belgesi Nedir? hileli apk indir, Mesleki Yeterlilik Belgesi Nedir? psd indir, Mesleki Yeterlilik Belgesi Nedir? psd download, Mesleki Yeterlilik Belgesi Nedir? haber, Mesleki Yeterlilik Belgesi Nedir? haber oku, Mesleki Yeterlilik Belgesi Nedir? haber izle, Mesleki Yeterlilik Belgesi Nedir? oyun haberleri, Mesleki Yeterlilik Belgesi Nedir? oyun hakkında, Mesleki Yeterlilik Belgesi Nedir? Mesleki Yeterlilik Belgesi Nedir? otobüs modu indir, Mesleki Yeterlilik Belgesi Nedir? otobüs yaması indir

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kök Hücre Tedavisi Nedir? Nasıl Yapılır? burcualtinsoy 0 7 03.12.2023 13:47
Son Yorum: burcualtinsoy
  Avasküler Nekroz Tedavisi Nedir? burcualtinsoy 0 6 27.11.2023 15:13
Son Yorum: burcualtinsoy
  Eklem Kireçlenmesi Kök Hücre Tedavisi Nedir? burcualtinsoy 0 10 26.11.2023 14:18
Son Yorum: burcualtinsoy
  Ankilozan Spondilit Tedavisi Nedir? burcualtinsoy 0 12 25.11.2023 14:51
Son Yorum: burcualtinsoy
  Diz Kireçlenmesine Kök Hücre Tedavisi Nedir? burcualtinsoy 0 23 19.11.2023 16:43
Son Yorum: burcualtinsoy

Mesleki Yeterlilik Belgesi Nedir? konusu
Mesleki Yeterlilik Belgesi Nedir? Konusunun Linki Direk Link
Mesleki Yeterlilik Belgesi Nedir? Konusunun HTML Kodu HTML Link
Mesleki Yeterlilik Belgesi Nedir? Konusu BBCode Linki BBCode Link
Mesleki Yeterlilik Belgesi Nedir? Konusunu Paylaş Sosyal PaylaşSunucu Durumu
Sunucumuz Onlie Keyifli Forumlar !
Turkish Lang by MCTR | Powered by MyBB, © 2002-2023 Designed by ModernHoca