Lucid Rüya Faydaları Nelerdir? Bilinçli Rüya ve Rüya Kontrolü

  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
(155 , 0 )
Yeni Yorum

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 ZiyaretçiÇevrimdışı
turkans
YENİ Oyuncu
YENİ Oyuncu
17 Konu
17 Mesaj
0 Rep

1
Konu Tarihi: 27.05.2022 23:20
Rüyaları kontrol etme teknikleri yani rüya yönlendirebilme yeteneği! Rüya esnasında rüyada olduğunun farkına varmak kim istemez? Lucid dream yani Türkçe olarak berrak rüya yada rüya kontrolü.

Daha önce hiç rüya gördüğünüz esnada, gerçekten bir rüyanın içinde olduğunuzu fark ettiniz mi? Yani rüyanın rüya olduğunun bilincine vardınız mı? Peki bir rüyayı kontrol edebildiniz mi? Eminim birçoğunuz bilinçli rüya ya da diğer adıyla rüya kontrolü yapmıştır. Genel olarak rüyanın rüya olduğunun bilincinde olanların sayısı daha fazladır. Rüya kontrolü biraz daha bilinçli rüyaya göre başlarda zordur.

Bu videoda bilinçli rüya ya da İngilizce olarak Lucid Dream olarak anılan bilinçli rüya görme ve kontrolünün faydalarından bahsedeceğim fakat Lüsid rüya hakkında tanımlamalara değinmeyeceğim çünkü bir önceki videomuzda bunları ayrıntılı olarak anlatmıştık. Bu videoda diğer videoya göre Lucid Rüya nasıl yapılır konusuna biraz daha gireceğiz, bunun yanında Bilinçli rüya kontrolü faydaları nelerdir bunda bahsedeceğim.

İlk önce şunu bilmeniz gerekiyor Lucid rüya psikolojik olarak kabul gören bilimsel ve klinik araştırmalarla kanıtlanmış ve antik zamanlardan beri uygulanan bir farkındalık çalışmasıdır. Rüyaları kontrol edebilmenin yarattığı iyileştirici ve heyacan verici bir dünyaya girmek, aslında sanıldığından da kolay. Bilim adamları bu konuda uzun zamanlardan beri çalışıyor. Hatta Amerikan Psikoloji Derneği Lucid Dream tanımını “uyuyan kişinin rüya gördüğünün farkında olduğu ve rüya anlatısının ilerlemesini etkileyebileceği bir rüya.” olarak tanımlıyor.

Rüya farkındalığı olarak da dile getirilen bilinçli rüya “Şu an rüyadayım.” Cümlesinin söylenmesi ile başlıyor aslında. Buradan sonrasında birçok kişi rüyası üzerinde hakimiyet kurup gidişatı kontrol etmek istesede bunu başaramıyor o rüyanın bilinçli bir rüya olduğunun farkında olduğu noktada kalıyor.

Bir uyku esnasında rüya görebilmek için ilk önce Rem uykusu gerçekleşmeli. Rem uykusunu size kısaca şöyle özetleyebilirim Uyku halindesiniz fakat beyniniz uyanıkmış gibi davranmaktadır. Mesela uyurgezerlik ve uykuda konuşma bu evrede görülmektedir. Aynı zamanda yeri gelmişken şunu da açıklamak lazım. Genelde herkesin korktuğu halk arasında karabasan diye tabir edilen durum bu uyku safhasında yani rem uykusunda gerçekleşir.

Anahtar Kelimeler
Lucid Rüya Faydaları Nelerdir? Bilinçli Rüya ve Rüya Kontrolü indir, Lucid Rüya Faydaları Nelerdir? Bilinçli Rüya ve Rüya Kontrolü Videosu, Lucid Rüya Faydaları Nelerdir? Bilinçli Rüya ve Rüya Kontrolü online izle, Lucid Rüya Faydaları Nelerdir? Bilinçli Rüya ve Rüya Kontrolü Bedava indir, Lucid Rüya Faydaları Nelerdir? Bilinçli Rüya ve Rüya Kontrolü Yükle, Lucid Rüya Faydaları Nelerdir? Bilinçli Rüya ve Rüya Kontrolü Hakkında, Lucid Rüya Faydaları Nelerdir? Bilinçli Rüya ve Rüya Kontrolü nedir, Lucid Rüya Faydaları Nelerdir? Bilinçli Rüya ve Rüya Kontrolü Free indir, Lucid Rüya Faydaları Nelerdir? Bilinçli Rüya ve Rüya Kontrolü oyunu, Lucid Rüya Faydaları Nelerdir? Bilinçli Rüya ve Rüya Kontrolü download, Lucid Rüya Faydaları Nelerdir? Bilinçli Rüya ve Rüya Kontrolü Full indir, Lucid Rüya Faydaları Nelerdir? Bilinçli Rüya ve Rüya Kontrolü Full izle, Lucid Rüya Faydaları Nelerdir? Bilinçli Rüya ve Rüya Kontrolü Crack indir, Lucid Rüya Faydaları Nelerdir? Bilinçli Rüya ve Rüya Kontrolü nasıl yapılır, Lucid Rüya Faydaları Nelerdir? Bilinçli Rüya ve Rüya Kontrolü full oyna, Lucid Rüya Faydaları Nelerdir? Bilinçli Rüya ve Rüya Kontrolü yamaları, Lucid Rüya Faydaları Nelerdir? Bilinçli Rüya ve Rüya Kontrolü modları, Lucid Rüya Faydaları Nelerdir? Bilinçli Rüya ve Rüya Kontrolü harita modu, Lucid Rüya Faydaları Nelerdir? Bilinçli Rüya ve Rüya Kontrolü harita yaması, Lucid Rüya Faydaları Nelerdir? Bilinçli Rüya ve Rüya Kontrolü araba modu, Lucid Rüya Faydaları Nelerdir? Bilinçli Rüya ve Rüya Kontrolü araba yaması, Lucid Rüya Faydaları Nelerdir? Bilinçli Rüya ve Rüya Kontrolü skin indir, Lucid Rüya Faydaları Nelerdir? Bilinçli Rüya ve Rüya Kontrolü türkiye modu, Lucid Rüya Faydaları Nelerdir? Bilinçli Rüya ve Rüya Kontrolü türkiye modu indir, Lucid Rüya Faydaları Nelerdir? Bilinçli Rüya ve Rüya Kontrolü apk indir, Lucid Rüya Faydaları Nelerdir? Bilinçli Rüya ve Rüya Kontrolü android apk indir, Lucid Rüya Faydaları Nelerdir? Bilinçli Rüya ve Rüya Kontrolü para hileli apk indir, Lucid Rüya Faydaları Nelerdir? Bilinçli Rüya ve Rüya Kontrolü hileli apk, Lucid Rüya Faydaları Nelerdir? Bilinçli Rüya ve Rüya Kontrolü hileli apk indir, Lucid Rüya Faydaları Nelerdir? Bilinçli Rüya ve Rüya Kontrolü psd indir, Lucid Rüya Faydaları Nelerdir? Bilinçli Rüya ve Rüya Kontrolü psd download, Lucid Rüya Faydaları Nelerdir? Bilinçli Rüya ve Rüya Kontrolü haber, Lucid Rüya Faydaları Nelerdir? Bilinçli Rüya ve Rüya Kontrolü haber oku, Lucid Rüya Faydaları Nelerdir? Bilinçli Rüya ve Rüya Kontrolü haber izle, Lucid Rüya Faydaları Nelerdir? Bilinçli Rüya ve Rüya Kontrolü oyun haberleri, Lucid Rüya Faydaları Nelerdir? Bilinçli Rüya ve Rüya Kontrolü oyun hakkında, Lucid Rüya Faydaları Nelerdir? Bilinçli Rüya ve Rüya Kontrolü Lucid Rüya Faydaları Nelerdir? Bilinçli Rüya ve Rüya Kontrolü otobüs modu indir, Lucid Rüya Faydaları Nelerdir? Bilinçli Rüya ve Rüya Kontrolü otobüs yaması indir

Lucid Rüya Faydaları Nelerdir? Bilinçli Rüya ve Rüya Kontrolü konusu
Lucid Rüya Faydaları Nelerdir? Bilinçli Rüya ve Rüya Kontrolü Konusunun Linki Direk Link
Lucid Rüya Faydaları Nelerdir? Bilinçli Rüya ve Rüya Kontrolü Konusunun HTML Kodu HTML Link
Lucid Rüya Faydaları Nelerdir? Bilinçli Rüya ve Rüya Kontrolü Konusu BBCode Linki BBCode Link
Lucid Rüya Faydaları Nelerdir? Bilinçli Rüya ve Rüya Kontrolü Konusunu Paylaş Sosyal PaylaşSunucu Durumu
Sunucumuz Onlie Keyifli Forumlar !
Turkish Lang by MCTR | Powered by MyBB, © 2002-2022 Designed by ModernHoca