Lazer Kesim Servisi Asinox Metal

  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
(77 , 0 )
Yeni Yorum

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 ZiyaretçiÇevrimdışı
xtc14
ÇAYLAK Oyuncu
ÇAYLAK Oyuncu
47 Konu
47 Mesaj
0 Rep

Konu Tarihi: 10.08.2021 19:29
(Bu konu en son: 11.08.2021 Tarihinde, Saat: 19:59 düzenlenmiştir. Düzenleyen: xtc14.)
Günümüzde birçok endüstriyel üretim aşamalarında kullanılan lazer kesim teknolojisi lazer yardımıyla malzemelerin kesilmesine dayalı bir işlemdir. Basit anlamıyla ifade edecek olursak; yüksek ve güçlü bir lazer çıkışının otomasyon sistemi aracılığı ile kesilmesi istenen malzeme üzerine yönlendirilmesi işlemidir. Sanayinin vazgeçilmezleri arasında yer alan lazer kesim makineleri hassas kesim yapabilme özellikleri nedeniyle tercih edilirler. Lazer kesim, belirli bir malzemeden bir tasarımın, makineyi yönlendirmek için bir CAD dosyası kullanarak kesilmesi yöntemidir. Endüstride kullanılan üç ana lazer türü vardır. CO2 lazerler Nd ve Nd-YAĞ. Bu, malzemenizi eriterek, yakarak veya buharlaştırarak kesen bir lazerin ateşlenmesini içerir. Çok çeşitli malzemelerle çok hassas bir kesim elde edebilirsiniz.

Lazer kesim malzemeleri kesmek için bir lazer kullanan ve yüksek kaliteli, boyutsal olarak doğru kesimler sağlayan temassız bir işlemdir. İşlem, lazer ışınını bir nozuldan iş parçasına yönlendirerek çalışır. Isı ve basınç kombinasyonu kesme işlemini yaratır. Malzeme erir, yanar, buharlaşır veya bir gaz jeti ile üflenir ve yüksek kaliteli yüzey kalitesine sahip bir kenar bırakır.

Lazerler birçok amaç için kullanılır. Kullanılmasının bir yolu metal plakaları, boruları ve çeşitli profilleri kesmek içindir. Yumuşak çelik, paslanmaz çelik ve alüminyum levhada, lazer kesim işlemi son derece hassastır, mükemmel kesim kalitesi sağlar, çok küçük bir çentik genişliği ve küçük ısı etki bölgesi vardır ve çok karmaşık şekilleri ve küçük delikleri kesmeyi mümkün kılar.

Lazer ışınlarını kullanmak yoluyla birçok materyali kesmeye, kazımaya ve şekil vermeye yarayan cihazlara lazer kesim makinesi ismi verilmektedir. Çok uzun zamandır çeşitli sektörlerde kullanılan bu cihaz, hemen her sertlik düzeyindeki materyale işlem yapabilmektedir. Lazer sayesinde hata riski taşımayan mükemmel kesimler elde edilebilmektedir. Ayrıca kazıma ismi verilen işlem sayesinde de çok değişik tasarımlar ortaya çıkarılabilmektedir. Kazıma, işlenecek malzemenin üzerinde belirlenmiş olan bir katmanın kazınarak desenler oluşturulması işlemine verilen addır. Lazer kesim makinesiyle kazıma işlemi yapılarak birçok sektöre hitap edecek ürünler meydana getirilmektedir.

Kaynak: https://asinoxmetal.com.tr

Anahtar Kelimeler
Lazer Kesim Servisi Asinox Metal indir, Lazer Kesim Servisi Asinox Metal Videosu, Lazer Kesim Servisi Asinox Metal online izle, Lazer Kesim Servisi Asinox Metal Bedava indir, Lazer Kesim Servisi Asinox Metal Yükle, Lazer Kesim Servisi Asinox Metal Hakkında, Lazer Kesim Servisi Asinox Metal nedir, Lazer Kesim Servisi Asinox Metal Free indir, Lazer Kesim Servisi Asinox Metal oyunu, Lazer Kesim Servisi Asinox Metal download, Lazer Kesim Servisi Asinox Metal Full indir, Lazer Kesim Servisi Asinox Metal Full izle, Lazer Kesim Servisi Asinox Metal Crack indir, Lazer Kesim Servisi Asinox Metal nasıl yapılır, Lazer Kesim Servisi Asinox Metal full oyna, Lazer Kesim Servisi Asinox Metal yamaları, Lazer Kesim Servisi Asinox Metal modları, Lazer Kesim Servisi Asinox Metal harita modu, Lazer Kesim Servisi Asinox Metal harita yaması, Lazer Kesim Servisi Asinox Metal araba modu, Lazer Kesim Servisi Asinox Metal araba yaması, Lazer Kesim Servisi Asinox Metal skin indir, Lazer Kesim Servisi Asinox Metal türkiye modu, Lazer Kesim Servisi Asinox Metal türkiye modu indir, Lazer Kesim Servisi Asinox Metal apk indir, Lazer Kesim Servisi Asinox Metal android apk indir, Lazer Kesim Servisi Asinox Metal para hileli apk indir, Lazer Kesim Servisi Asinox Metal hileli apk, Lazer Kesim Servisi Asinox Metal hileli apk indir, Lazer Kesim Servisi Asinox Metal psd indir, Lazer Kesim Servisi Asinox Metal psd download, Lazer Kesim Servisi Asinox Metal haber, Lazer Kesim Servisi Asinox Metal haber oku, Lazer Kesim Servisi Asinox Metal haber izle, Lazer Kesim Servisi Asinox Metal oyun haberleri, Lazer Kesim Servisi Asinox Metal oyun hakkında, Lazer Kesim Servisi Asinox Metal Lazer Kesim Servisi Asinox Metal otobüs modu indir, Lazer Kesim Servisi Asinox Metal otobüs yaması indir

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Su Arıtma Servisi Hizmetleri Erenbor 0 14 16.10.2021 22:41
Son Yorum: Erenbor
  İvedik siyah sac lazer kesim hakkında bilgi nullsix 0 47 04.10.2021 20:35
Son Yorum: nullsix
  İstanbul Özel Bosch Servisi geor 0 60 20.09.2021 23:41
Son Yorum: geor
  İzmir Kombi Servisi Güvencesi enesk001 0 60 05.09.2021 01:04
Son Yorum: enesk001
  İstanbul Özel Buderus Servisi cengizkuloglu 0 68 02.09.2021 15:31
Son Yorum: cengizkuloglu

Lazer Kesim Servisi Asinox Metal konusu
Lazer Kesim Servisi Asinox Metal Konusunun Linki Direk Link
Lazer Kesim Servisi Asinox Metal Konusunun HTML Kodu HTML Link
Lazer Kesim Servisi Asinox Metal Konusu BBCode Linki BBCode Link
Lazer Kesim Servisi Asinox Metal Konusunu Paylaş Sosyal PaylaşSunucu Durumu
Sunucumuz Onlie Keyifli Forumlar !
Turkish Lang by MCTR | Powered by MyBB, © 2002-2021 Designed by ModernHoca