KOBİ'ler İçin Adım Adım Siber Güvenlik Kılavuzu

  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
(529 , 0 )
Yeni Yorum

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 ZiyaretçiÇevrimdışı
semtr
YENİ Oyuncu
YENİ Oyuncu
8 Konu
8 Mesaj
0 Rep

1
Konu Tarihi: 29.05.2021 22:17
Günümüzde siber güvenlik hem kurumsal şirketler ve KOBİ’ler, hem de şahıslar için öncelikli sorunlardan biri olarak görülmektedir. Kurumsal yapılar hem bütçe, hem de insan kaynağı olarak siber tehditlere karşı daha sağlıklı ve başarılı şekilde önlem alabilmektedir. KOBİ’ler ve şahıslar ise maalesef aynı şekilde önlem alamamaktadır. Ponemon Institute tarafından 2019 yılında hazırlanan rapor dünya genelinde KOBİ’lerin %66’sının siber saldırıya maruz kaldığını, bunlardan %63’ünün veri kaybı ile sonuçlandığını göstermektedir. Ponemen Institute “Hiçbir kurum siber tehditleri göz ardı edecek kadar küçük değildir” der. Özellikle günümüzde birçok işlemin elektronik ortama taşındığı bir zamanda veri kaybıyla sonuçlanan bir siber saldırının kuruma maliyeti çok yüksek olabilir.

[Resim: 89h9qol.png]

Diğer taraftan ise, siber güvenliğin sağlanması kolay bir süreç değildir. Bir küçük işletmenin, kurumsal şirketler seviyesinde bir siber güvenlik altyapısı oluşturmak için onlarca bin dolar harcayarak yazılım, donanım ve insan kaynağı yatırımı yapmasının gerçekdışı olduğu aşikârdır. Peki KOBİ’ler ve siber güvenliğini önemseyen bireyler ne yapmalı?

Aslında durum şu ki minimal harcama ve kendi becerilerimizle alabileceğimiz önlemlerle, siber güvenliğimizi %70-%80 oranlarında sağlamak mümkün. 100% güvenliğin hiç bir zaman mümkün olmadığı, onlarca bin dolar harcanarak güvenliğin %90+ seviyelerine getirilebileceği düşünülürse minimal çaba ve maliyetlerle siber güvenliği %70-%80 oranında sağlayabilme imkanı KOBİ ve bireyler için çok değerli olmalı!

Peki bunu nasıl sağlayabiliriz? Siber hijyen kurallarını uygulayarak!

Deffend.net tam da bu düşünceyle yola çıkmış, amacı Siber Hijyen kurallarını herkes için ulaşılabilir hale getirmek ve isteyen herkesin siber güvenliğini büyük oranda sağlamasına yardımcı olmak. Bu amaçla oluşturulan

Siber Güvenlik Kılavuzunda bir çok konuya değinilmiş ve birçok konuyla ilgili kılavuzlar oluşturulmuş. Tüm bu içerikler herkese Siber tehditlere karşı verilen mücadelede yardımcı olacak içeriklerdir.

Alıntı:"Siber hijyen kuralları diğer hijyen kuralları gibi hayatınızın bir parçası olmalı!"

Anahtar Kelimeler
KOBİ'ler İçin Adım Adım Siber Güvenlik Kılavuzu indir, KOBİ'ler İçin Adım Adım Siber Güvenlik Kılavuzu Videosu, KOBİ'ler İçin Adım Adım Siber Güvenlik Kılavuzu online izle, KOBİ'ler İçin Adım Adım Siber Güvenlik Kılavuzu Bedava indir, KOBİ'ler İçin Adım Adım Siber Güvenlik Kılavuzu Yükle, KOBİ'ler İçin Adım Adım Siber Güvenlik Kılavuzu Hakkında, KOBİ'ler İçin Adım Adım Siber Güvenlik Kılavuzu nedir, KOBİ'ler İçin Adım Adım Siber Güvenlik Kılavuzu Free indir, KOBİ'ler İçin Adım Adım Siber Güvenlik Kılavuzu oyunu, KOBİ'ler İçin Adım Adım Siber Güvenlik Kılavuzu download, KOBİ'ler İçin Adım Adım Siber Güvenlik Kılavuzu Full indir, KOBİ'ler İçin Adım Adım Siber Güvenlik Kılavuzu Full izle, KOBİ'ler İçin Adım Adım Siber Güvenlik Kılavuzu Crack indir, KOBİ'ler İçin Adım Adım Siber Güvenlik Kılavuzu nasıl yapılır, KOBİ'ler İçin Adım Adım Siber Güvenlik Kılavuzu full oyna, KOBİ'ler İçin Adım Adım Siber Güvenlik Kılavuzu yamaları, KOBİ'ler İçin Adım Adım Siber Güvenlik Kılavuzu modları, KOBİ'ler İçin Adım Adım Siber Güvenlik Kılavuzu harita modu, KOBİ'ler İçin Adım Adım Siber Güvenlik Kılavuzu harita yaması, KOBİ'ler İçin Adım Adım Siber Güvenlik Kılavuzu araba modu, KOBİ'ler İçin Adım Adım Siber Güvenlik Kılavuzu araba yaması, KOBİ'ler İçin Adım Adım Siber Güvenlik Kılavuzu skin indir, KOBİ'ler İçin Adım Adım Siber Güvenlik Kılavuzu türkiye modu, KOBİ'ler İçin Adım Adım Siber Güvenlik Kılavuzu türkiye modu indir, KOBİ'ler İçin Adım Adım Siber Güvenlik Kılavuzu apk indir, KOBİ'ler İçin Adım Adım Siber Güvenlik Kılavuzu android apk indir, KOBİ'ler İçin Adım Adım Siber Güvenlik Kılavuzu para hileli apk indir, KOBİ'ler İçin Adım Adım Siber Güvenlik Kılavuzu hileli apk, KOBİ'ler İçin Adım Adım Siber Güvenlik Kılavuzu hileli apk indir, KOBİ'ler İçin Adım Adım Siber Güvenlik Kılavuzu psd indir, KOBİ'ler İçin Adım Adım Siber Güvenlik Kılavuzu psd download, KOBİ'ler İçin Adım Adım Siber Güvenlik Kılavuzu haber, KOBİ'ler İçin Adım Adım Siber Güvenlik Kılavuzu haber oku, KOBİ'ler İçin Adım Adım Siber Güvenlik Kılavuzu haber izle, KOBİ'ler İçin Adım Adım Siber Güvenlik Kılavuzu oyun haberleri, KOBİ'ler İçin Adım Adım Siber Güvenlik Kılavuzu oyun hakkında, KOBİ'ler İçin Adım Adım Siber Güvenlik Kılavuzu KOBİ'ler İçin Adım Adım Siber Güvenlik Kılavuzu otobüs modu indir, KOBİ'ler İçin Adım Adım Siber Güvenlik Kılavuzu otobüs yaması indir

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  YouTube Tanıtımı İçin İpuçları ve Stratejiler Rengert 3 32 21.02.2024 09:16
Son Yorum: lacros
  Bitci, Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği'ne destek için TOFD Token’ı arz ediyor nullsix 0 20 12.02.2024 21:00
Son Yorum: nullsix
Star Baranisik.com.tr İş Kıyafeti, İş Güvenlik Malzemeleri, Ambalaj Satış Platformu kenan06 0 34 10.02.2024 16:09
Son Yorum: kenan06
  Servis Pozitif: İşletmeler İçin Teknolojiyle Buluşma Noktası fyztanitim 0 39 21.01.2024 14:20
Son Yorum: fyztanitim
  Göz Sağlığınız İçin Op. Dr. Hakan Yüzer nullsix 0 95 20.12.2023 22:00
Son Yorum: nullsix

KOBİ'ler İçin Adım Adım Siber Güvenlik Kılavuzu konusu
KOBİ'ler İçin Adım Adım Siber Güvenlik Kılavuzu Konusunun Linki Direk Link
KOBİ'ler İçin Adım Adım Siber Güvenlik Kılavuzu Konusunun HTML Kodu HTML Link
KOBİ'ler İçin Adım Adım Siber Güvenlik Kılavuzu Konusu BBCode Linki BBCode Link
KOBİ'ler İçin Adım Adım Siber Güvenlik Kılavuzu Konusunu Paylaş Sosyal PaylaşSunucu Durumu
Sunucumuz Onlie Keyifli Forumlar !
Turkish Lang by MCTR | Powered by MyBB, © 2002-2024 Designed by ModernHoca