Basınçlı Hava Tesisatı Sistemleri

  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
(360 , 0 )
Yeni Yorum

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 ZiyaretçiÇevrimdışı
burcualtinsoy
UZMAN Oyuncu
UZMAN Oyuncu
1117 Konu
1,117 Mesaj
0 Rep

1
Konu Tarihi: 18.01.2022 21:35
Site Adı: AIRpipe - Alüminyum ve Paslanmaz Gaz Tesisatı, Hava Tesisatı

Site Adresi : airpipeltd.com

Site İçeriği & Amacı :

Basınçlı hava tesisatı sistemleri, genel itibarıyla üretim ve servis süreçlerinde kullanılmakta olan endüstriyel enerji çeşididir. Bakım endüstrileri, imalat, inşaat, gemi ve madencilik gibi sektörlerde yaygın bir şekilde tercih edilir. Ortam basıncında kompresöre alınmakta olan hava, hacim bakımından molekül bazlı ivmelendirilerek veya küçültülerek amaçlanana basınca getirilir. Bu nedenle basınçlı hava tesisatı projelendirilirken ve organize edilirken kesinlikle kompresörlerin çalışma prensibi göz önüne alınmalıdır. Kompresör tesisatı, en basit anlamıyla bir gazın basıncını; hızını arttırma ya da hacmini düşürme yöntemiyle yükselten mekanik ünitedir. Kompresörler, basınçlı hava oluşum organizasyonları açısından pozitif deplasmanlı ve dinamik kompresörler olmak üzere 2 türe ayrılır:

Pozitif deplasmanlı kompresörlerde, belli miktarda hava sıkıştırma haznesine emiş regülatörü aracılığıyla alındıktan sonra hazne hacmi mekanik bir şekilde azaltılır ve arzu edilen basınca ulaşıncaya kadar bu azalma nispetinde havanın basıncı arttırılır. Bu kompresörler de hacmi azaltma prensibi doğrultusunda kullanılmakta olan mekanizma türlerine göre dönel ve doğrusal mekanizmalı olarak 2 gruba ayrılır. Dönel mekanizma sahibi kompresörlerin bilinen örnekleri; sarmal, çengel motorlu, sıvı çemberli, paletli ve vidalı kompresörlerdir. Doğrusal mekanizmaya sahip kompresörler ise çoğunlukla diyafram ve piston tipi kompresörler olarak kullanılır. Dinamik kompresörlerin işleyişinde, hava akışı sırasında havanın basıncı arttırılır. Pozitif deplasmanlı kompresörlerin tersine dinamik kompresörlerde, azalan hacimle değil de dönen kanatlar aracılığıyla hızlanan havanın bir difüzör vasıtasıyla genişlemesiyle birlikte sahip olan hızın statik basınca dönüşmesi sonucu söz konusu işlem gerçekleşir. Dinamik kompresörler, havanın akış yönü doğrultusunda santrifüj ya da eksenel olarak 2 grupta incelenir.

Dinamik kompresörlerdeki küçük miktarlı basınç değişimleri, pozitif deplasmanlı kompresörlerin aksine büyük oranlı debi değişimlerini beraberinde getirir. Bu durum da motor gücünü değiştirmeksizin geniş bir skalada debi değişimini olanaklı kılar. Buradan da anlaşılacağı üzere kompresörlerde debi ölçümü, hava kaçak tespiti ve enerji analizi son derece önemli kavramlardandır. Paslanmaz tesisat dahil tüm sistemlere ve işleyişe ilişkin kapsamlı bilgi edinmek için sitesi ziyaret edilebilir.

Anahtar Kelimeler
Basınçlı Hava Tesisatı Sistemleri indir, Basınçlı Hava Tesisatı Sistemleri Videosu, Basınçlı Hava Tesisatı Sistemleri online izle, Basınçlı Hava Tesisatı Sistemleri Bedava indir, Basınçlı Hava Tesisatı Sistemleri Yükle, Basınçlı Hava Tesisatı Sistemleri Hakkında, Basınçlı Hava Tesisatı Sistemleri nedir, Basınçlı Hava Tesisatı Sistemleri Free indir, Basınçlı Hava Tesisatı Sistemleri oyunu, Basınçlı Hava Tesisatı Sistemleri download, Basınçlı Hava Tesisatı Sistemleri Full indir, Basınçlı Hava Tesisatı Sistemleri Full izle, Basınçlı Hava Tesisatı Sistemleri Crack indir, Basınçlı Hava Tesisatı Sistemleri nasıl yapılır, Basınçlı Hava Tesisatı Sistemleri full oyna, Basınçlı Hava Tesisatı Sistemleri yamaları, Basınçlı Hava Tesisatı Sistemleri modları, Basınçlı Hava Tesisatı Sistemleri harita modu, Basınçlı Hava Tesisatı Sistemleri harita yaması, Basınçlı Hava Tesisatı Sistemleri araba modu, Basınçlı Hava Tesisatı Sistemleri araba yaması, Basınçlı Hava Tesisatı Sistemleri skin indir, Basınçlı Hava Tesisatı Sistemleri türkiye modu, Basınçlı Hava Tesisatı Sistemleri türkiye modu indir, Basınçlı Hava Tesisatı Sistemleri apk indir, Basınçlı Hava Tesisatı Sistemleri android apk indir, Basınçlı Hava Tesisatı Sistemleri para hileli apk indir, Basınçlı Hava Tesisatı Sistemleri hileli apk, Basınçlı Hava Tesisatı Sistemleri hileli apk indir, Basınçlı Hava Tesisatı Sistemleri psd indir, Basınçlı Hava Tesisatı Sistemleri psd download, Basınçlı Hava Tesisatı Sistemleri haber, Basınçlı Hava Tesisatı Sistemleri haber oku, Basınçlı Hava Tesisatı Sistemleri haber izle, Basınçlı Hava Tesisatı Sistemleri oyun haberleri, Basınçlı Hava Tesisatı Sistemleri oyun hakkında, Basınçlı Hava Tesisatı Sistemleri Basınçlı Hava Tesisatı Sistemleri otobüs modu indir, Basınçlı Hava Tesisatı Sistemleri otobüs yaması indir

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Ukaz Yangın Söndürme Sistemleri SonmezSeo 0 4 Dün 19:51
Son Yorum: SonmezSeo
Star Yangın Güvenliğinde Yenilikçi Çözümler: Alkanet Yangın Alarm Sistemleri kenan06 0 17 21.06.2024 22:31
Son Yorum: kenan06
  Yangın Alarm Sistemleri Firması burcualtinsoy 0 40 15.06.2024 11:24
Son Yorum: burcualtinsoy
  Gemi Elektronik Sistemleri Osemar.com Osemar 0 41 12.06.2024 01:08
Son Yorum: Osemar
  Güvenlik Sistemleri YigitAksu 0 46 11.06.2024 20:01
Son Yorum: YigitAksu

Basınçlı Hava Tesisatı Sistemleri konusu
Basınçlı Hava Tesisatı Sistemleri Konusunun Linki Direk Link
Basınçlı Hava Tesisatı Sistemleri Konusunun HTML Kodu HTML Link
Basınçlı Hava Tesisatı Sistemleri Konusu BBCode Linki BBCode Link
Basınçlı Hava Tesisatı Sistemleri Konusunu Paylaş Sosyal PaylaşSunucu Durumu
Sunucumuz Onlie Keyifli Forumlar !
Turkish Lang by MCTR | Powered by MyBB, © 2002-2024 Designed by ModernHoca