Antika Osmanlı Kitapları

  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
(344 , 0 )
Yeni Yorum

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 ZiyaretçiÇevrimdışı
skirubo
HIZLI Oyuncu
HIZLI Oyuncu
158 Konu
158 Mesaj
0 Rep

1
Konu Tarihi: 23.11.2021 23:03
Antika Kitap Alanlar - Osmanlı Kitapları

Antika bir kitabı neyin değerli kıldığını hiç merak ettiniz mi? Neden bazı kitaplar yüzbinlerce dolara satılıyor, diğerleri ise sadece birkaç yüz değerinde? Belki antika ya da nadir bir kitabınız ya da antika kitaplardan oluşan bir kütüphaneniz vardır ve bunların değerinin ne olduğunu merak ediyorsunuzdur.

Bir kitabın değerli olup olmayacağı her zaman açık değildir. Yakın tarihli bir Christie'nin kitap müzayedesine bakalım (satış 2861, New York, 19 Haziran 2014). Isaac Newton'un Principia'nın bir kopyası sadece 4000 dolara satılırken, Neuw Jag unnd Weydwerck Buch adlı bir Alman kitabı - avcılık ve şahinlikle ilgili metinlerin bir derlemesi - 20.000 dolar kazandı! Öyleyse neden çoğu insanın hiç duymadığı anlaşılmaz bir kitap, bilim tarihinin en ünlü eserlerinden birinin beş katı kadar sattı?

Her şey birkaç öğeye iniyor. Birincisi: kitap ne kadar nadirdir? Başka bir deyişle, dünyada kaç kopyası var? Bir Kitap nadirse daha değerli olacak.

Bir kitabın eski olması nadir olduğu anlamına gelmez. 19. Yüzyılda basılan kitapların çoğu oldukça yaygındır. Kitabın yaşının doğrudan nadirliğine katkıda bulunabilmesi için muhtemelen 1700'lerde veya daha önce basılmış bir şey bulmanız gerekecektir.

Ayrıca, ilk baskılar bir kitabın sonraki baskılarından daha nadir olma eğilimindedir. Doğası gereği çok nadir bulunan bazı nesne türleri vardır: el yazmaları, mektuplar, dergiler ve orijinal sanat eserleri benzersizdir, çünkü genellikle yalnızca bir örnek vardır. Bunlar dikkatle araştırılmalıdır.

Dikkate alınması gereken ikinci faktör önemdir. Antika kitabın bir şekilde önemli mi? Eğer bir kurgu ya da şiir eseri ise, yazar ünlü ya da etkili miydi? Eğer bir bilim, tarih ya da felsefe kitabıysa, büyük bir keşfi duyurdu mu ya da alanının gidişatını değiştirdi mi? Bunlar koleksiyoncuların aradığı kitap türleridir.

Pekala, diyelim ki hem nadir hem de önemli bir kitabınız var. Bakmak istediğin bir sonraki şey şart. Başka bir deyişle, kitap iyi durumda mı? Bağlayıcı güçlü ve orijinal midir? Sayfalar temiz ve lekesiz mi? Hiçbir şey eksik olmadan metin ve resimler tamamlandı mı?

"150 yıl içinde yapacağımdan çok daha iyi görünüyor!" insanlar bana söylemekten hoşlanıyor, ancak durum koleksiyoncuların çok ciddiye aldığı bir şey. Bir kitabın hasarlı veya eksik bir kopyası, iyi durumda olan aynı kitaptan çok daha az paraya gidebilir.

Bir satıcı veya toplayıcının dikkate alacağı dördüncü faktör kökenlidir. Köken, kitabın daha önce kime ait olduğunu ve nereden geldiğini anlatan süslü bir kelimedir. İlginç veya benzersiz bir kaynak genellikle bir kitabın değerini artırabilir.

Anahtar Kelimeler
Antika Osmanlı Kitapları indir, Antika Osmanlı Kitapları Videosu, Antika Osmanlı Kitapları online izle, Antika Osmanlı Kitapları Bedava indir, Antika Osmanlı Kitapları Yükle, Antika Osmanlı Kitapları Hakkında, Antika Osmanlı Kitapları nedir, Antika Osmanlı Kitapları Free indir, Antika Osmanlı Kitapları oyunu, Antika Osmanlı Kitapları download, Antika Osmanlı Kitapları Full indir, Antika Osmanlı Kitapları Full izle, Antika Osmanlı Kitapları Crack indir, Antika Osmanlı Kitapları nasıl yapılır, Antika Osmanlı Kitapları full oyna, Antika Osmanlı Kitapları yamaları, Antika Osmanlı Kitapları modları, Antika Osmanlı Kitapları harita modu, Antika Osmanlı Kitapları harita yaması, Antika Osmanlı Kitapları araba modu, Antika Osmanlı Kitapları araba yaması, Antika Osmanlı Kitapları skin indir, Antika Osmanlı Kitapları türkiye modu, Antika Osmanlı Kitapları türkiye modu indir, Antika Osmanlı Kitapları apk indir, Antika Osmanlı Kitapları android apk indir, Antika Osmanlı Kitapları para hileli apk indir, Antika Osmanlı Kitapları hileli apk, Antika Osmanlı Kitapları hileli apk indir, Antika Osmanlı Kitapları psd indir, Antika Osmanlı Kitapları psd download, Antika Osmanlı Kitapları haber, Antika Osmanlı Kitapları haber oku, Antika Osmanlı Kitapları haber izle, Antika Osmanlı Kitapları oyun haberleri, Antika Osmanlı Kitapları oyun hakkında, Antika Osmanlı Kitapları Antika Osmanlı Kitapları otobüs modu indir, Antika Osmanlı Kitapları otobüs yaması indir

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Antika Eşya Alanlar nullsix 0 115 21.08.2023 20:58
Son Yorum: nullsix
  Antika Eşya Alanlar Celoxy 0 97 02.04.2023 23:13
Son Yorum: Celoxy
  En İyi Yatırım Kitapları Tavsiyesi burcualtinsoy 0 261 17.07.2022 22:55
Son Yorum: burcualtinsoy
  antika eşya alanlar HasanAli 0 290 16.05.2022 23:48
Son Yorum: HasanAli
  TYT - AYT Hazırlık Kaynak Kitapları nullsix 0 289 12.05.2022 17:46
Son Yorum: nullsix

Antika Osmanlı Kitapları konusu
Antika Osmanlı Kitapları Konusunun Linki Direk Link
Antika Osmanlı Kitapları Konusunun HTML Kodu HTML Link
Antika Osmanlı Kitapları Konusu BBCode Linki BBCode Link
Antika Osmanlı Kitapları Konusunu Paylaş Sosyal PaylaşSunucu Durumu
Sunucumuz Onlie Keyifli Forumlar !
Turkish Lang by MCTR | Powered by MyBB, © 2002-2024 Designed by ModernHoca