Anevrizma Ameliyatsız Tedavi Hizmetleri

  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
(388 , 0 )
Yeni Yorum

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 ZiyaretçiÇevrimdışı
burcualtinsoy
UZMAN Oyuncu
UZMAN Oyuncu
1117 Konu
1,117 Mesaj
0 Rep

1
Konu Tarihi: 21.10.2021 00:05
Site Adı: Ameliyatsız Tedaviler- Girişimsel Radyoloji-Prof.Dr.Fahrettin Küçükay

Site Adresi : www.fahrettinkucukay.com

Site İçeriği & Amacı :

Anevrizma ameliyatsız tedavi yapılırken, stent greft tekniği son derece etkilidir. Stent greft adı verilen yöntem, bir protezin damardan girilerek hastalıklı bölgeye yerleştirilmesidir. Anevrizmanın tedavi edilmesi, stent greft üstünün özel bir kumaş ile kaplanan tel kafesle yapılır. Yerleştirilen damar içindeki duvarlar ise stent greftin meydana getirdiği yeni damar açıklığı oluşturur. Aort, kalpten çıkmakta olan en büyük atar damardır. Bu atar damarlar, göğüsten karına doğru uzanmaktadır. Karındaki bölüme ise aort ismi verilir. Anevrizma tedavisinin yanı sıra, farklı rahatsızlıkların da girişimsel radyoloji ile ortadan kaldırılması mümkündür. Erkek yumurtalıklarından çıkan damarların aşırı genişlemesi durumunda varikosel hastalığı ortaya çıkar. Bu rahatsızlığın ortadan kaldırılması için ameliyatsız varikosel tedavisi uygulanır. Varikosel tedavisi sayesinde, kısırlık, yumurtalıkların korunması ve ağrılar ortadan kalkmış olur. Çünkü genellikle, varikosel hastalığı olan erkeklerde sancı, kısırlık, yumurta küçülmesi ve benzeri tanılar gözlemlenir. Bireylerin en fazla zorlandıkları rahatsızlıklar arasında hemoroid de yer alır. Erkek ya da kadınlarda basur hastalığı sık sık görülebilmektedir. Ameliyatsız hemoroid tedavisi, arter embolizasyon tekniğiyle ortadan kaldırılır. Aynı zamanda, basur tedavisinde band ligasyon, koagülasyon, doppler ve benzeri cerrahi yöntemler de yer alır. Ancak genellikle, girişimsel radyoloji yöntemi ameliyatsız basur tedavisi için son derece etkilidir.

Ameliyatsız varis tedavisi de variköz genişlemesi durumunda radyolojik teknikler kullanılır. Radyolojik görüntüleme sayesinde, termoablatif tedavi yöntemleri yapılır. Varislerin damar içi yöntemler ile tedavisi de mümkündür. Cerrahi işlemlere oranla girişimsel radyoloji teknikleri son derece etkilidir. Çünkü bu teknikler sayesinde, hastalar kısa sürede günlük yaşantısına geri döner. Kısa sürede hızlı semptomların düzelmesi, toparlanma süreci girişimsel radyolojiyle mümkün olmaktadır. Varis tedavisinin yanı sıra diğer rahatsızlıkların da ortadan kaldırılmasıyla herhangi bir yara izi, skar ve benzeri doku oluşumu meydana gelmez. Dolayısıyla yüksek başarı oranı ve düşük tekrarlama işlemleriyle günümüz cerrahi yöntemlerine göre son derece etkili sonuçlar alınır. Aynı zamanda, ameliyatsız stent tedavisi de cerrahi müdahaleye gerek kalmadan tıkalı ve daralan damarların balon kateter ile açılması sağlanır. Bunun yanı sıra, özel protezin damar içine yerleştirilmesiyle de damarların açılması mümkündür. Damarda daralmış ve tıkanıklık olan bölümlerin açılması için ameliyatsız stent tedavisi uygulanır. En fazla tıkanıklık yapan hastalıklar arasında, ateroskleroz yer alır. Bu rahatsızlık, damarların iç yüzeyinde plak ismi verilen yağ birikimleri meydana gelir. Dolayısıyla damarlardaki tıkanıklıklardan dolayı organlara yeteri kadar oksijen gitmez.

Anahtar Kelimeler
Anevrizma Ameliyatsız Tedavi Hizmetleri indir, Anevrizma Ameliyatsız Tedavi Hizmetleri Videosu, Anevrizma Ameliyatsız Tedavi Hizmetleri online izle, Anevrizma Ameliyatsız Tedavi Hizmetleri Bedava indir, Anevrizma Ameliyatsız Tedavi Hizmetleri Yükle, Anevrizma Ameliyatsız Tedavi Hizmetleri Hakkında, Anevrizma Ameliyatsız Tedavi Hizmetleri nedir, Anevrizma Ameliyatsız Tedavi Hizmetleri Free indir, Anevrizma Ameliyatsız Tedavi Hizmetleri oyunu, Anevrizma Ameliyatsız Tedavi Hizmetleri download, Anevrizma Ameliyatsız Tedavi Hizmetleri Full indir, Anevrizma Ameliyatsız Tedavi Hizmetleri Full izle, Anevrizma Ameliyatsız Tedavi Hizmetleri Crack indir, Anevrizma Ameliyatsız Tedavi Hizmetleri nasıl yapılır, Anevrizma Ameliyatsız Tedavi Hizmetleri full oyna, Anevrizma Ameliyatsız Tedavi Hizmetleri yamaları, Anevrizma Ameliyatsız Tedavi Hizmetleri modları, Anevrizma Ameliyatsız Tedavi Hizmetleri harita modu, Anevrizma Ameliyatsız Tedavi Hizmetleri harita yaması, Anevrizma Ameliyatsız Tedavi Hizmetleri araba modu, Anevrizma Ameliyatsız Tedavi Hizmetleri araba yaması, Anevrizma Ameliyatsız Tedavi Hizmetleri skin indir, Anevrizma Ameliyatsız Tedavi Hizmetleri türkiye modu, Anevrizma Ameliyatsız Tedavi Hizmetleri türkiye modu indir, Anevrizma Ameliyatsız Tedavi Hizmetleri apk indir, Anevrizma Ameliyatsız Tedavi Hizmetleri android apk indir, Anevrizma Ameliyatsız Tedavi Hizmetleri para hileli apk indir, Anevrizma Ameliyatsız Tedavi Hizmetleri hileli apk, Anevrizma Ameliyatsız Tedavi Hizmetleri hileli apk indir, Anevrizma Ameliyatsız Tedavi Hizmetleri psd indir, Anevrizma Ameliyatsız Tedavi Hizmetleri psd download, Anevrizma Ameliyatsız Tedavi Hizmetleri haber, Anevrizma Ameliyatsız Tedavi Hizmetleri haber oku, Anevrizma Ameliyatsız Tedavi Hizmetleri haber izle, Anevrizma Ameliyatsız Tedavi Hizmetleri oyun haberleri, Anevrizma Ameliyatsız Tedavi Hizmetleri oyun hakkında, Anevrizma Ameliyatsız Tedavi Hizmetleri Anevrizma Ameliyatsız Tedavi Hizmetleri otobüs modu indir, Anevrizma Ameliyatsız Tedavi Hizmetleri otobüs yaması indir

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Bursa Doğuma Hazırlık ve Doula Hizmetleri burcualtinsoy 0 31 21.06.2024 15:52
Son Yorum: burcualtinsoy
  Eyüp Elektrikçi Hizmetleri esmerbey24 0 33 19.06.2024 16:37
Son Yorum: esmerbey24
Star İzmir'de Psikolojik Danışmanlık: Meryem Koldaş Arıcı'nın Uzmanlıkları ve Hizmetleri kenan06 0 61 15.06.2024 12:00
Son Yorum: kenan06
Star Payidar Hafriyat: İstanbul Peyzaj ve Çevre Düzenleme Hizmetleri kenan06 0 66 08.06.2024 18:52
Son Yorum: kenan06
Star Adres Tasarım: 3D Modelleme, 3D Animasyon ve 3D Reklam Filmi Hizmetleri kenan06 0 42 08.06.2024 12:36
Son Yorum: kenan06

Anevrizma Ameliyatsız Tedavi Hizmetleri konusu
Anevrizma Ameliyatsız Tedavi Hizmetleri Konusunun Linki Direk Link
Anevrizma Ameliyatsız Tedavi Hizmetleri Konusunun HTML Kodu HTML Link
Anevrizma Ameliyatsız Tedavi Hizmetleri Konusu BBCode Linki BBCode Link
Anevrizma Ameliyatsız Tedavi Hizmetleri Konusunu Paylaş Sosyal PaylaşSunucu Durumu
Sunucumuz Onlie Keyifli Forumlar !
Turkish Lang by MCTR | Powered by MyBB, © 2002-2024 Designed by ModernHoca