Afrika Örgüsü Nedir ?

  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
(70 , 0 )
Yeni Yorum

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 ZiyaretçiÇevrimdışı
KaptaN_38
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR GRAFİKER 
118 Konu
166 Mesaj
414 Rep

1
Konu Tarihi: 05.10.2022 12:40
Afrika Örgüsü Nedir ?
Afrika örgüsü, yüzyıllardır Afrika kıtasında uygulanan geleneksel bir saç şekillendirme yöntemidir. Afrikalı kadınların genetik olarak sert ve kıvırcık saçlarını daha bakımlı, daha uzun ve gösterişli hale getirmek için çağlar boyunca geliştirdiği bir uygulamadır.

Tarih boyunca insanların estetik anlayışları sürekli birikerek ilerleme halinde olmuştur. Kimi akımlar tamamen terk edilmiş, bir kısmı ise değişerek günümüze ulaşmıştır. Örneklendirmek gerekirse orta çağ dönemine ait giyim veya peruk tercihlerinin hiç biri günümüzde uygulanmıyor. Bir akımı diğer dönemlere taşıyacak en büyük özellik işlevselliğidir. Afrika örgüsünün işlevsel ve estetik olarak tatmin edici sonuçlar vermesi, renk veya uzunluk gibi detaylarla kişiselleştirilebilir olması onu günümüze dek taşımıştır.

Geleneksel Afrika örgüleri, büyük çoğunlukla aile içinde uygulanır ve öğrenilirdi. Saç örgüleri bir çok kadının bir araya gelip sosyalleştiği ve genellikle aile büyüklerinin diğer bireylerin saçlarını örmesi ile gerçekleşirdi.

Günümüze gelindiğinde, sentetik ek saçlar kullanılarak yapılan örgüler daha çok renk seçeneği ve model olanağı sunmaktadır.

[Resim: h9400ln.jpg]

Zenci Örgüsü Nasıl Yapılır ?
Zenci örgüsü olarak da adlandırılan Afrika örgüsü, kişinin kendi saçına en dipten ek saçlar eklenerek başlanır ve uca doğru ek saçla birlikte tamamlanır. İşlem uygulama esnasında saçların dipten uygun biçimde, seçilen örgü ebadına bağlı olarak ayrılması önemlidir. Doğru kalınlıkta ayrılan saçlara, gerekli gramajda ek saç eklenerek uygulanması kişinin kendi saçlarına zarar vermemek adına önemlidir. Uygulama esnasında dipler bağlanırken dünyada en geçerli olan  tekniği kullanmak ve dipleri aşırı sert, aşırı sıkı bağlamamak gereklidir. Kullanılan saçın kalitesi, örgülerin kullanım ömrünü ve estetik görünümü birebir etkilemektedir.

Afrika örgüsü uygulanırken hiç bir kimyasal veya ısı kaynağı uygulanmaz. Bu sebeple tamamen zararsızdır. Kullanım süresi kişinin saç uzama hızına bağlı olarak ortalama 2 ile 3 ay aralığındadır. Uygulama yapabilmek için saçların minimum 8-10 cm civarında olması yeterlidir.

[Resim: s04us7n.jpg]

Afrika Örgüsü Fiyatları ?
Afrika örgüsü fiyatları, uygulamayı yapan salonun tecrübesi ve kullanılan saç kalitesi ile bire bir ilişkilidir. Çin malı ucuz saçlar kullanan salonlar daha uygun fiyatlar verebilmektedir. Fakat deneyimli personel ve kaliteli saç kullanan salonların işletme maliyetleri daha yüksek olmaktadır.

Afrika örgüsü için  fiyatlar şu şekildedir:
Standart örgü göğüs altına dek : 800 TL
Kalın örgü göğüs altına dek :800 TL
İnce örgü göğüs altına dek : 1200 TL
Bel uzunluğunda standart örgü : 1000 TL
Bel uzunluğunda kalın örgü : 1000 TL
Bel uzunluğunda ince örgü : 1500 TL

KaptaN_38 Adlı kullanıcın imzası

Still Alive.


Anahtar Kelimeler
Afrika Örgüsü Nedir ? indir, Afrika Örgüsü Nedir ? Videosu, Afrika Örgüsü Nedir ? online izle, Afrika Örgüsü Nedir ? Bedava indir, Afrika Örgüsü Nedir ? Yükle, Afrika Örgüsü Nedir ? Hakkında, Afrika Örgüsü Nedir ? nedir, Afrika Örgüsü Nedir ? Free indir, Afrika Örgüsü Nedir ? oyunu, Afrika Örgüsü Nedir ? download, Afrika Örgüsü Nedir ? Full indir, Afrika Örgüsü Nedir ? Full izle, Afrika Örgüsü Nedir ? Crack indir, Afrika Örgüsü Nedir ? nasıl yapılır, Afrika Örgüsü Nedir ? full oyna, Afrika Örgüsü Nedir ? yamaları, Afrika Örgüsü Nedir ? modları, Afrika Örgüsü Nedir ? harita modu, Afrika Örgüsü Nedir ? harita yaması, Afrika Örgüsü Nedir ? araba modu, Afrika Örgüsü Nedir ? araba yaması, Afrika Örgüsü Nedir ? skin indir, Afrika Örgüsü Nedir ? türkiye modu, Afrika Örgüsü Nedir ? türkiye modu indir, Afrika Örgüsü Nedir ? apk indir, Afrika Örgüsü Nedir ? android apk indir, Afrika Örgüsü Nedir ? para hileli apk indir, Afrika Örgüsü Nedir ? hileli apk, Afrika Örgüsü Nedir ? hileli apk indir, Afrika Örgüsü Nedir ? psd indir, Afrika Örgüsü Nedir ? psd download, Afrika Örgüsü Nedir ? haber, Afrika Örgüsü Nedir ? haber oku, Afrika Örgüsü Nedir ? haber izle, Afrika Örgüsü Nedir ? oyun haberleri, Afrika Örgüsü Nedir ? oyun hakkında, Afrika Örgüsü Nedir ? Afrika Örgüsü Nedir ? otobüs modu indir, Afrika Örgüsü Nedir ? otobüs yaması indir

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  TMS Tedavisi Nedir? nullsix 0 11 Dün 17:05
Son Yorum: nullsix
  Müzik Lisanslama Nedir? Erenbor 0 30 24.11.2022 01:16
Son Yorum: Erenbor
  Zip Perde Nedir? - My Stil Home nullsix 0 25 22.11.2022 11:55
Son Yorum: nullsix
  Web Tasarımı Nedir? Erenbor 0 49 22.11.2022 01:58
Son Yorum: Erenbor
  Karton Palet Nedir? Erenbor 0 21 16.11.2022 15:27
Son Yorum: Erenbor

Afrika Örgüsü Nedir ? konusu
Afrika Örgüsü Nedir ? Konusunun Linki Direk Link
Afrika Örgüsü Nedir ? Konusunun HTML Kodu HTML Link
Afrika Örgüsü Nedir ? Konusu BBCode Linki BBCode Link
Afrika Örgüsü Nedir ? Konusunu Paylaş Sosyal PaylaşSunucu Durumu
Sunucumuz Onlie Keyifli Forumlar !
Turkish Lang by MCTR | Powered by MyBB, © 2002-2022 Designed by ModernHoca